Центр європейської інформації в м. Донецьк

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » «Україна, Європа, Світ: відкриті обрії»

«Україна, Європа, Світ: відкриті обрії»
16 та 18 травня 2013 року в фойє 3-го поверху бібліотеки пройшов перегляд літератури «Україна, Європа, Світ: відкриті обрії», присвячений Дню Європи. На перегляді експонувалися видання з відділів документів з гуманітарних та природничих наук, періодичних документів та документів іноземними мовами. Україна є невід’ємної частиною Європи і вона не може бути осторонь тих процесів, що відбуваються на її теренах. Одним із головних процесів є євроінтеграція, яка спрямована на активне залучення усіх країн Європи до спільного діалогу відносно розвитку та практичним діям у його реалізації.
Колективна монографія дослідників Національного інституту стратегічних досліджень «Європейський проект та Україна» (К., 2012) присвячена проблемі європейської інтеграції України. У книзі поєднано дослідження особливостей еволюції ЄС як специфічного інтеграційного утворення з аналізом євроінтеграційного руху України, приділено увагу проблемним питанням європейської інтеграції та способам подолання труднощів на її шляху.
Для України, що впроваджує політику позаблоковості, вкрай важливо мати чітку уяву щодо процесів і тенденцій трансформації загальноєвропейської системи безпеки. В аналітичній доповіді А. Соболєва «Особливості формування воєнно-політичної стратегії України в контексті трансформації європейської архітектури безпеки» (К., 2012) визначено основні фактори, що впливають на формування міжнародної політики та забезпечення воєнно-політичної безпеки.
Актуальним питанням є проблема реалізації прав людини та забезпечення верховенства права в українському суспільстві. Процеси глобалізації сучасного світу демонструють цивілізаційні переваги полікультурних і багатомовних суспільств. У книзі В. В. Колесніченка та Р. О. Бортніка «Другий періодичний громадський звіт щодо виконання Україною положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин: тенденції з порушення прав людини посилилися» (К., 2012) розглядається питання практичної реалізації Хартії відносно захисту права людини на рідну мову.
У доповіді Групи видатних осіб Ради Європи «Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі ХХІ століття» (Львів, 2011) аналізується виклики сучасній європейській спільноті й пропонується 17 принципів їхнього подолання. Ця доповідь дає змогу глибше зрозуміти принцип різноманітності, що лежить в основі ідеї об’єднаної Європи.
Колективна монографія «Европейский союз и "Группа восьми": совместная ответственность за глобальное общественное благо» (М., 2011) представляє результати дослідницького проекту у рамках програми «Жан Моне» в 2009 р. У роботі відображена динаміка ролі ЄС у процесах глобального управління, представлено аналіз методів на які спирається ЄС для досягнення своїх цілей, моделей формування міжнародних партнерств. Особлива увага приділена аналізу ролі та впливу ЄС в «Групі семи/восьми» в останні десять років.
Розділ: Новини Переглядів: 8174 | Розміщено: 19 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Донецьк
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :